Browar Staropolski ze Zduńskiej Woli (woj. łódzkie)  jest jednym z nielicznych browarów w Polsce warzących piwo tradycyjną metodą z wykorzystaniem otwartych kadzi fermentacyjnych. Dzięki zastosowaniu tej metody piwa z tego browaru cechują walory smakowe niedostępne trunkom produkowanym w przemysłowych tankofermentorach.

Dbanie o jakość zostało wielokrotnie docenione w zeszłym roku. Na łódzkich Piwowarach 2016 Złoty Ul Ałtajski został wybrany najlepszym piwem konkursu. Zaś na Chmielakach Krasnostawskich, największym konkursie konsumenckim w Polsce, na którym wystawiono blisko 1000 piw z ponad pięćdziesięciu browarów, aż 6 piw z Browaru Staropolskiego zdobyło medale, zaś sam browar zajął 2. miejsce pod względem ilości zdobytych medali. Ponadto za jakość, aromat i walory smakowe piw browar otrzymał certyfikat „Jakość Tradycja”, jaki przyznaje Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego.

Do produkcji piw browar używa wyłącznie najwyższej jakości naturalnych składników. Zgodnie z tradycją są nimi: woda, słód jęczmienny, chmiel i drożdże piwowarskie. Według filozofii browaru dobre piwo musi dojrzewać spokojnie, bez pośpiechu. Dzięki trwającej około 12 dni fermentacji w otwartych kadziach nabiera ono pełnego, wyrazistego smaku. Po burzliwej fermentacji piwa przetaczane są do tanków leżakowych, gdzie głęboko pod ziemią, w podziemiach browaru, dojrzewają – w zależności od gatunku i stylu piwa – od 30 do nawet 180 dni.

Piwa ze zduńskowolskiego browaru można znaleźć na półkach sklepowych, w restauracjach, barach i pubach w całej Polsce.

Więcej informacji na stronie: http://www.browarstaropolski.com