ADMAR

ANTYBROWAR

Pierwszy browar rzemieślniczy w Łodzi, który warzy we własnych garach! ANTYbrowar to dobre piwa, do których chce się wracać.
ANTY czy PRO każdy coś dla siebie znajdzie.

BEDNARY

Browar Bednary to jedyny browar w regionie łowickim. Powstał w 2014 roku i od początku działalności jego celem było warzenie dobrego piwa, a także szerzenie szeroko rozumianej kultury piwnej. Dzięki połączeniu tradycyjnych metod z nowoczesną technologią browar jest w stanie zachwycić najbardziej wymagających piwoszy. Serce browaru to warzelnia o wybiciu 5 hl w całości wykonana ze stali szlachetnej. Specjalnie zaprojektowane tanki umożliwiają utrzymywanie zadanej temperatury oraz naturalne nagazowanie piwa. W pierwszym roku działalności Browar Bednary uwarzył 18 różnych piw w 15 stylach. Natomiast w 2015 roku uwarzono aż 33 nowości. Jedną z marek Browaru Bednary jest Piwo Łowickie. Pod tą nazwą w dotychczasowej ofercie pojawiły się Foreign Extra Stout, American Pale Ale, American Amber Ale, AIPA, Polish Stout oraz Oatmeal Ale. Ponadto w browarze powstają piwa eksperymentalne. Są to między innymi pierwszy raz uwarzony w Polsce stout ostrygowy pod nazwą Osteroida czy wariacja na temat szarlotki – ALE Ciacho. Przy browarze funkcjonuje także sklep oraz kameralny pub. W każdy weekend można napić się najnowszych piw i zjeść coś smacznego z sezonowego menu, a przy okazji porozmawiać z piwowarem. Spokojna okolica i niepowtarzalny klimat sprawiają, że poza degustacją można tu liczyć na prawdziwy wypoczynek. Szczególnie sprzyja temu sezon letni. Codziennie otwarty jest sklep firmowy, w którym poza samym piwem zaopatrzyć się można w gadżety Browaru Bednary, jak chociażby szkło czy koszulka.

BIERHALLE

Bierhalle – Sieć restauracji posiadających własne minibrowary. Warzenie piwa odbywa się w unikatowych kadziach ze szkła borokrzemowego dzięki czemu goście mogą zobaczyć cały proces produkcji. Robione tu piwa powstają tylko z wyselekcjonowanych i naturalnych surowców, a w procesie produkcji nie stosuje się filtracji ani pasteryzacji dzięki czemu piwo bogate jest w witaminy i substancje odżywcze. Piwa Bierhalle cyklicznie zdobywają wyróżnienia na licznych konkursach. W listopadzie zeszłego roku Pils z Bierhalle Łódź – Manufaktura zdobył złoty medal w konkursie piw rzemieślniczych w Poznaniu. W restauracjach Bierhalle można skosztować pysznych dań kuchni Polskiej i Niemieckiej, ale nie tylko – każdy znajdzie coś dla siebie, a profesjonalna obsługa ubrana w oryginalne Bawarskie stroje doradzi, jakie piwo robione na miejscu najlepiej będzie się komponować do wybranej potrawy.

Na targach piw regionalnych „Piwowary” zamierzamy zaprezentować dwa nowe piwa:

  • Bierhalle Roggenbier – piwo żytnie
  • Bierhalle „Rosalie” – piwo dolnej fermentacji uwarzone według Staro Frankońskiej receptury.

Ponadto dostępne będą piwa takie, jak: Pils, Pils chmielony na zimno,Weizen,Marcowe,Milk Stout,Bock, Doppel Bock.

CROTOPACK

Crotopack dostarcza kompleksowe rozwiązania dotyczące butelek i słoików szklanych, kamionkowych oraz ceramicznych z dedykowanymi do nich zamknięciami. Jesteśmy od 10 lat przedstawicielem kilku producentów i hut działających w Europie.

CZARNY KOT

Czarny kot swoje receptury sprawdza i udoskonala w Browarze Zamkowym w Radomiu. Tak dopracowaną technologię przenosimy do jednego z browarów regionalnych, gdzie warzymy i rozlewamy, by mogli Państwo cieszyć się smakiem naszego piwa

Browar Zamkowy w Radomiu

Zaistniał w 1997 roku wraz z pierwszą uwarzoną warką piwa. Nawiązuje do tradycji browaru J. Saskiego którego powstanie datuje się na rok 1812. Nazwę swą zawdzięcza najstarszemu browarowi, opisanemu w Lustracji Zamku Królewskiego w Radomiu w 1554 roku, który warzył piwo dla najzacniejszych głów ówczesnej Polski, goszczących w murach radomskiego zamku . Od 2000 roku działa w obecnych pomieszczeniach. W 2001 roku został przebudowany. Do stworzenia obecnego wyglądu wykorzystano stare plany budowlane z 1900 roku, browaru J.Saskiego w Radomiu.
Wszystkie urządzenia odpowiednio zmniejszone spełniają obecne normy , jednocześnie zachowując charakter produkcji w starym browarze. Zarówno fermentacja jak i leżakownie podobnie jak na początku XX wieku w firmie Saskiego oziębiane są za pomocą lodu. Browar produkuje do 24 hl piwa rocznie, jest najmniejszym w Stowarzyszeniu Regionalnych Browarów Polskich, którego jest członkiem. Należy również do Europejskiego Stowarzyszenia Browarów. Warzy jako jedyny w Polsce oryginalne piwo  Saskiego – EL.Prace nad rekonstrukcją receptury trwały dwa lata.

CENTRUM CYDRU

Centrum cydru posiada w swojej ofercie cydry reprezentujące wszystkie segmenty rynku. Naszym Klientom oferujemy między innymi cydry premium marki Cider Inn, cydry z półki średniej marki Dzik Polski Cydr, a także cydr Grójecki reprezentujący segment ekonomiczny.

Cider Inn to zrobiony ze smakiem światowej jakości polski cydr. Lider cydrów premium w Polsce. Cider Inn wytwarzany jest ze świeżo wyciskanego soku, czyli ze 100% moszczu owocowego. Nie ma w nim dodatków smakowych ani aromatów. Produkty sprzedawane pod marką Cider Inn otrzymały liczne wyróżnienia w Polsce oraz za granicą przekonując do siebie smakoszy cydrów.

Dzik Polski Cydr to najbardziej dziki i przepełniony smakiem jabłka napój alkoholowy. Jest to cydr produkowany wyłącznie z polskich jabłek. Dzik idealnie pasuje do imprez, spotkań towarzyskich, muzyki i pozytywnych emocji. Dzik Polski Cydr dostępny jest w najpopularniejszych lokalach w Polsce.

Cydr Grójecki jest nowością na rynku cydrów w Polsce. To półsłodki cydr o zawartości alk.4,5% obj. Jest dostępny w dużych butelkach o poj. 0,5L oraz 1 L. Cydr Grójecki jest idealną jabłkową alternatywą dla piwa. To cydr z grójeckich sadów. Taka prawda.

EDI

BROWAR „EDI” jest to rodzinny browar – działający od 1998 roku , w ofercie mamy piwo niepasteryzowane warzone tradycyjną metodą.

Piwo Wschowskie jasne wpisane jest na Krajową Listę Produktów Tradycyjnych,posiada znak JAKOŚĆ TRADYCJA piwo wschowskie ciemne zdobyło I miejsce w konkursie Nasze Kulinarne Dziedzictwo , ponadto – Godło Złotej Jskółki , Brązowy medal na 40-to leciu Chmielaki Krasnystawskie ,Perłę na targach Polagra Smaki, Medal MTP 2012 , w roku br. Nagrodę Publiczności na targach PIWOWARIA 2015, oraz wiele innych wyróżnień.

W ofercie mamy również piwa smakowe : Malinowe, Wiśniowe, Miodowe, Imbirowe, Migdałowe, Miętowe i Czekoladowe.

FABRYCZNE

Młody browar, który chce przywrócić Żyrardów na mapę polskiego piwowarstwa.
Piwo Fabryczne to marka która powstała w 2014 roku. Chcemy, aby rozwój rozpoznawalności naszej marki przyczynił się także do promocji regionu, który ma wiele do zaoferowania. Piwo musi przede wszystkim obronić się smakiem. Dlatego zostało odpowiednio uwarzone, ze starannie wyselekcjonowanych składników, połączone z wodą z własnego ujęcia oraz wykorzystania odpowiednich proporcji, które są tajemnicą naszego piwowara. To dzięki składnikom i specjalistom od produkcji naszego piwa, Piwo Fabryczne może poszczycić się niepowtarzalnym smakiem, który jest inspirowany trunkiem z XIX-wiecznego, industrialnego Żyrardowa.

FABRYKA PIWA

Fabryka Piwa to browar kontraktowy z Częstochowy działający od połowy 2015 roku. Jest to inicjatywa składająca się z teścia i zięcia, która swoje piwa warzy w niedawno ponownie uruchomionym Browarze Cystersów w małopolskim Szczyrzycu. Piwowar Fabryki Piwa, Wojciech Warzyszyński ma długoletnie doświadczenie piwowarskie, które zbierał m.in. w nie istniejącym już browarze Kmicic w Częstochowie czy w Browarze Cornelius. Fabryka warzy piwa kraftowe i wypuściła w ciągu roku swojej działalności 10 piw, m.in. Imperial AIPA, Doppelbock, Foreign Extra Stout, które zbierają bardzo dobre recenzje wśród entuzjastów piw rzemieślniczych. Browar w planach ma stałe powiększanie bazy konsumentów oraz wprowadzanie następnych, wyszukanych rodzajów piwa.

FORTUNA

Nasza filozofia opiera się na wykorzystaniu naturalnych surowców najwyższej jakości, stosowaniu rzemieślniczych metod produkcji, takich jak samodzielne prażenie słodu czy tradycyjna, niespieszna otwarta fermentacja. Stworzenie wyjątkowego piwa wymaga nie tylko najwyższej jakości składników, ale przede wszystkim kunsztu i zaangażowania naszych piwowarów oraz cennego czasu. To połączenie kilkusetletniej tradycji, reputacji, jaką cieszą się miejscowe i regionalne marki piwa oraz wiedzy fachowej z dziedziny przygotowywania receptur, warzenia różnych stylów piwa.

Piwo powstaje u nas wciąż w bardzo zbliżony sposób do tego, jak warzono je jeszcze w XIX w. Browar Fortuna jest jednym z zaledwie kilkunastu browarów w Europie, które stosują tradycyjne otwarte kadzie fermentacyjne. Piwo po dodaniu drożdży fermentuje w nich tak, jak chciała natura: bez sztucznego przyspieszania, bez poddawania ciśnieniu czy temperaturze. Dzięki temu drożdże są u nas szczęśliwsze, nie stresują się, mają idealne warunki do rozwoju i w efekcie dają niepowtarzalny, świeży smak i bogaty aromat.

Piwa Browaru Fortuna cieszą się dużą popularnością wśród osób poszukujących nie masowych produktów, a warzonych tradycyjnymi metodami i oferujących dużo większą paletę smaków, niż popularnie produkowane „jasne pełne”.

BROWAR W GRODZISKU WLKP

Grodzisk Wielkopolski to szczególne miejsce na mapie światowego piwowarstwa, to miejsce narodzin stylu piwa – piwa grodziskiego, wyjątkowego piwa na skalę światową. Grodzisk Wielkopolski zwany stolicą polskiego piwowarstwa, w okresie świetności był miastem z dziesięcioma funkcjonującymi browarami.

Browar przy ul. Poznańskiej powstały w 1880 roku, stał się „spadkobiercą” wielowiekowej piwowarskiej tradycji Grodziska Wielkopolskiego. Po ponad wieku burzliwej historii, której był świadkiem, w 1993 roku z tego ostatniego funkcjonującego browaru została sprzedana ostatnia butelka legendarnego piwa grodziskiego.

Przez lata browar stał opuszczony i popadał w ruinę. Wydawałoby się, że czasy jego świetności minęły bezpowrotnie.

Jednak po ponad 20 latach browar przy ul. Poznańskiej zyskał nowych właścicieli – pasjonatów piwa i doświadczonych przedsiębiorców z inicjatywą reaktywacji legendy u jej źródła.

Mamy nadzieję, że wysiłek włożony w odbudowę Browaru w Grodzisku Wielkopolskim przy ul. Poznańskiej i przywrócenie smaku tego legendarnego piwa zostanie doceniony przez miłośników stylu oraz tych, którzy nie mieli jeszcze okazji spróbować oryginalnego Piwa z Grodziska.

HOPIUM

BROWAR JABŁONOWO

BROWAR KOREB

Rodzinny Browar z Regionu Łódzkiego kontynuującym 600 letnią tradycję piwowarską w Łasku. Staramy się zachować od zapomnienia tradycyjny smak prawdziwego piwa.

Piwa Łaskie w XV i XVI pijano na dworach królewskich i rycerskich. Za walory i smak naszych piw otrzymaliśmy wiele cennych nagród np.

  1. Złoty Medal – Polagra 2009 w PoznaniuZłoty Tygiel na Międzynarodowych Targach Zdrowej Żywności Natura Food 2009
  2. I m-ce w Ogólnopolskim konkursie Nasze Kulinarne Dziedzictwo
  3. Wyróżnienie na największych europejskich targach spożywczych – Grüne Woche w Berlinie.
  4. I miejsce w Targach FOOD +TASTE 2012 organizowanych we Frankfurcie w Niemczech za najlepsze Piwo Regionalne.

Nasze piwa były wystawione na wielu imprezach, wystawach krajowych i zagranicznych m in. Berlin, Bruksela, Warszawa i inne. Jesteśmy zapraszani do udziały w licznych imprezach historycznych jak np. Turnieje Rycerskie, Oblężenie Malborka.

Produkujemy 7 znakomitych gatunków piwa:

  1. PIWO MIODOWE- na prawdziwym miodzie leśnym o wyjątkowym bukiecie smakowo – zapachowym
  2. PIWO ŻYWE NIEFILTROWANE – piwo warzone wg starej kilkusetletniej, z naturalnym osadem drożdżowym bogate przez to w witaminę B, minerały, mikroelementy, garbniki, polifenole i unikalnym bardzo subtelnym smaku
  3. PIWO HERBOWE – jest to piwo ciemne korzenne lekko słodkie o ciekawym bukiecie smakowym
  4. PIWO MOCNE KOREB – wyraziste jasne pełne piwo typu lager,
  5. PIWO ŁASKIE – piwo jasne typu pils z lekko nutą goryczy świetnie na ugaszenie pragnienia.
  6. AMERICAN IPA – bardzo ciekawe jasne piwo, aromatyczne, intensywnie chmielone. Popularne piwo w kulturze anglo – amerykańskiej.
  7. PIWO PSZENICZNE – piwo o łagodnym bukiecie smakowo-zapachowym, wyczuwalne nuty owocowe połączone z aromatem świeżego pieczywa

Nasze piwa są wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i traktowane są jako Narodowe Dziedzictwo Kulinarne.

BROWAR KORMORAN

Browar Kormoran to niewielki browar regionalny, którego misją jest warzenie piw wyjątkowych, bazujących wyłącznie na naturalnych surowcach pochodzących od sprawdzonych, lokalnych dostawców.

Piwa z Browaru Kormoran mają różne inspiracje. Dla części z nich podstawą są tradycyjne, ekologiczne surowce z Warmii i Mazur. Inne inspirowane są stylami piwnymi z całego świata. Jeszcze inne bazują na wyjątkowych właściwościach chmielu pochodzącego z własnej plantacji Browaru. Browar nie boi się też śmiałych eksperymentów i zaskakiwania smakiem. Wszystkie piwa łączy jednak wspólna cecha – smakowitość.

Mamy nadzieję, że nasza pełna pasji praca zawarta w smaku takich piw jak Miodne, seria PLON, piwa spod znaku Podróży Kormorana, czy w końcu Porteru Warmińskiego i Imperium Prunum pokazała potencjał polskich piw rzemieślniczych opartych o najlepsze polskie składniki.

Browar Kormoran – piwa warzone z pasją! Dla najlepszych piwoszy na świecie.

W czasie Piwowarów 2016 Browar Kormoran zaprezentuje piwa z bogatej oferty, w której w chwili obecnej znajduje się blisko 30 różnych piw.

BROWAR MARYENSZTADT

Browar Maryensztadt to nowa jakość na rynku warszawskich piw rzemieślniczych. Od grudnia 2015 roku warzymy na własnej instalacji, w browarze umiejscowionym niedaleko Warszawy, w mieście Zwoleń. Naszą ideą jest promocja Warszawy oraz Mazowsza, bo stąd jesteśmy, tu mieszkamy i to właśnie z tym regionem związana jest nasza historia. Chcemy tworzyć dobre warszawskie piwo i w ten sposób promować nasz region. Skutkiem tego, jest również pomysł na samą nazwę Browaru, która ściśle nawiązuje do historycznej jurydyki Mariensztat, obecnie najstarszego osiedla stolicy, wpisanego do rejestru zabytków. Tak jak historyczny Mariensztat miał swoją mapę pełną ulic i miejsc tętniących życiem, tak naszą ideą jest stworzenie własnego planu miejsca, które przepełnimy smakiem i aromatem piwa. Każdy zakątek Maryensztadtu chcemy nasycić smakiem jednego z nich, tworząc wirtualne cukiernie, puby, urzędy i instytucje kultury, które nosić będą nazwy naszych piw. Choć stworzony przez nas świat będzie odrealniony to ściśle nawiązujący do kształtu Mariensztatu z XVIII wieku, to właśnie na jego mapie budować będziemy nowe imperium piwa.

Maryensztadt w naszym wydaniu to miejsce udanych połączeń smaku piwa i rozmaitych potraw, więc każdy kto po nie sięgnie rusza na przygodę smaku po Maryensztadzie.

Głównym Piwowarem Browaru Maryensztadt jest Jakub Piesio – sędzia piwowarski oraz członek Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych. Aktywnie udziela się na piwnych festiwalach prowadząc wykłady i panele sensoryczne dotyczące nie tylko piwa, ale również cydru, który jest jego drugą pasją.

W naszym browarze powstają zarówno piwa oparte o tradycyjne receptury, jak i te, które są wynikiem ciągłych poszukiwań nowych smaków naszego Piwowara. W ofercie Browaru znajduje się Pils – „Czeska 11”, APA – „pAPA Americano”, Polish Pale Ale – „Polish Hop(e)”, American Amber Ale – „American Beauty”, Belgian Blond – „Belgijska Blondynka”, Milk Stout – „Sweet Sixteen”, Roggenbier – „Mi to żyto”, Weizen – „Pszeniczny Blond”, SMASH Waimea Pale Ale -„Waimea Singiel”, SMASH Sticklebract – „Sticklebract Singiel”, RIS – „RaISa”, English India Pale Ale – „sIPAj”, Vienna Lager – „Warszawsko-Wiedeński”, English Barley Wine – „Żywot Barleya”, Imperial India Pale Ale – „Jack Strong”

BROWAR OLBRACHT

Po 520 latach Jan Olbracht ponownie zawitał do Piotrkowa Trybunalskiego. Tym razem przybył by zbudować swój drugi browar warzący piwo na większą skalę, by zaspokoić potrzeby swojego królestwa. Browar Jan Olbracht Rzemieślniczy to naturalna kontynuacja projektu zapoczątkowanego w 2012 roku w Toruniu. To tam w XV wiecznej kamienicy, w sercu starówki, rozpoczął działalność Jan Olbracht Browar Staromiejski – lokal restauracyjny, z warzelnią o wybiciu 10hl i leżakownią o pojemności 100 hl. Wg opinii środowiska piwowarskiego jeden z kilku projektów browarniczych ostatnich lat które miały istotny wpływ na rozwój browarnictwa rzemieślniczego. Jego wyjątkowość polega m. in. na aktywnej współpracy z piwowarami domowymi, warzeniu na ich recepturach co pewien czas limitowanej i niepowtarzalnej partii piwa.

Obranie tego właśnie kierunku zaskutkowało uruchomieniem w 2014 roku Browaru Rzemieślniczego Jan Olbracht w Piotrkowie Trybunalskim. W okresie 1 roku powstał tu od podstaw browar z warzelnią o wybiciu 20 hl. i leżakownią o łącznej pojemności 400 hl. Browar wyposażony jest w nowoczesną linię rozlewniczą o wydajności do 3 tys. but./godz.

PACOVSKÉ STROJÍRNY, a.s.

PACOVSKÉ STROJÍRNY is a traditional yet dynamic Czech company with a leading position on the Czech market and a significant presence on foreign markets in the field of complex technology and process units for breweries and minibreweries and for food, chemical and pharmaceutical industries and agriculture.

The quality management system at PACOVSKÉ STROJÍRNY is certified according to ČSN EN ISO 9001:2009. The company was awarded certificates TÜV, ASME, NB, GOST,Germanischer Lloyd, and others.

The company’s product portfolio includes a wide range of specialized divisions:

  • Breweries and microbreweries
  • Industrial distilleries
  • Fruit and small grower distilleries
  • Refrigeration technology and equipment
  • Apparatuses and vessels for the manufacturing industry
  • Filtration devices
  • Pharmaceutical apparatuses
  • Technological process units
  • Bulk storage tanks and silos
  • Ice water makers
  • CIP sanitation stations
  • Water heaters and storage vessels

PORTAL PIWNY

Portal Piwny to spółka, która zajmuje się szeroko rozumianą promocją oraz sprzedażą piw regionalnych, rzemieślniczych oraz restauracyjnych. Na rynku działa od drugiej połowy 2015 roku.

Spółka skupia się głównie na sprzedaży piw małych polskich browarów, w myśl przysłowia „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. W naszym kraju jest ponad 1000 rodzajów piw rozlewanych do butelek i puszek, a ich liczba stale rośnie. W Polsce, każdego dnia debiut ma średnio 2,6 piwa.

Portal Piwny stawia na jakość, a przez to na małe browary, które zajmują ok. 8% rynku piwa w Polsce (2000 r. 2% – 2013 r. 8%), a wartość ta ciągle rośnie kosztem wielkich koncernów.

Spółka stawia sobie za cel przybliżyć konsumentom owoce pracy polskich małych browarów, aby mogli oni cieszyć się niezwykłą różnorodnością piwa, które codziennie warzone jest w naszym kraju.

Poza działalnością sprzedażową Portal Piwny organizuje również „Mini Festiwale Piwne” współpracując z lokalnymi restauracjami, barami, a także z osobami prywatnymi (urodziny, imprezy rodzinne etc.) i firmami (imprezy firmowe). Dodatkowo w ofercie znajduje się także „Outsourcing Festiwali” skierowany do browarów, które nie dysponują własnymi zasobami, aby mogły pokazać się na dużych festiwalach piwnych.

REDEN

Jesteśmy Browarem Rzemieślniczym usytuowanym w samym sercu Górnego Śląska,

który podąża za  nowofalowym podejściem do warzenia piwa – nie boimy się

eksperymentować, jak i warzymy również tradycyjne gatunki piw.

Wychodząc naprzeciw zmieniającym się trendom i biorąc pod uwagę opinię naszych

klientów wciąż warzymy nowe, ciekawe gatunki piw trafiające w gust najbardziej

wymagających piwoszy.

Na dzień dzisiejszy browar w Świętochłowicach wyposażony jest w warzelnię o wybiciu 23 hl (2300 litrów), oraz w 16 tanko fermentorów o pojemności 40 hl (4000 litrów) każdy.

Istnieje od:       sierpień 2014 r.

Adres: ul.         Sztygarska 27

            41-608 Świętochłowice

Strona:             www.browar-reden.pl

Facebook:       https://www.facebook.com/browarreden

Kontakt:

e-mail: info@browar-reden.pl

tel.: 32) 770-13-90

PROMET

Firma Promet Spółka Jawna rozpoczęła swoją działalność w 1992 roku.

Głównym celem powstania naszej firmy było zaspokojenie potrzeb przedsiębiorstw, które poszukiwały opakowań oraz zamknięć do swoich produktów.

Proponujemy:

  • zakrywki aluminiowe
  • zakrywki kontaktowe
  • zakrywki koronowe
  • butelki
  • słoje
  • balony
  • galony
  • i inne.

Nasze produkty dostosowujemy do potrzeb logistycznych każdej grupy klientów, konfekcjonujemy je w odpowiednie pakiety.

PROMET Spółka Jawna

ul. Kolska Szosa 33a

62-700 Turek

tel: +48 63 289 26 92

fax: +48 63 289 26 94

e-mail: biuro@promet.org.pl

zamowienia@promet.org.pl

www.promet.org.pl

SPIRIFER

Spirifer jest browarem rzemieślniczym założonym przez piwowarów domowych na początku 2014 roku. Nazwa browaru pochodzi od kopalnego ramienionoga, dość popularnego na terenie Polski. Nasze piwa warzyliśmy w browarach w Puławach, czeskim Vyskovie oraz Witnicy. Obecnie związaliśmy się z nowopowstałym browarem Gryf w Szczyrzycu (na festiwalu zaprezentujemy premierowe piwo – Double American Wheat)
Do chwili obecnej uwarzyliśmy już kilkanaście piw w rożnych stylach. Naszym celem jest warzenie piw górnej fermentacji, o wyraźnej lecz nieprzesadzonej goryczce. Używamy nowofalowych odmian amerykańskich, australijskich oraz nowozelandzkich lecz nie wykluczamy wprowadzenia do oferty piw, w których znajdą się chmiele z Niemiec lub Francji.

STAROPOLSKI BROWAR

Browar Staropolski – „rękodzieło” w Branże Piwnej, jest małym regionalnym browarem, jednym z ostatnich browarów w Polsce warzących piwo tradycyjną metodą z wykorzystaniem otwartych kadzi fermentacyjnych. Dzięki zastosowaniu tej metody, nasze piwa cechują walory smakowe niedostępne trunkom produkowanym w przemysłowych tankofermentorach. Do produkcji naszych piw używany wyłącznie najwyższej jakości tradycyjnych składników. Zgodnie ze średniowieczną tradycją są nimi: woda, słód jęczmienny, chmiel i drożdże piwowarskie. Nie używamy żadnych tanich zamienników ani syntetycznych dodatków przyspieszających proces produkcji.

Więcej na naszej stronie internetowej , zapraszamy.

http://www.browarstaropolski.com/pl/

Według naszej filozofii, dobre piwo musi dojrzewać spokojnie, bez pośpiechu. Po trwającej około 12 dni fermentacji nasze piwa przetaczane są do tanków leżakowych, gdzie głęboko pod ziemią, w podziemiach browaru dojrzewają, w zależności od rodzaju piwa, od 30 do 45 dni.

Nasze piwa to piwa segmentu Premium wyróżniają się tradycyjnym zamknięciem pałąkowym tak zwana ”krachlą”. Tradycja zobowiązuje, dlatego jako jedyni w Polsce na tak dużą skalę używamy butelki z takim tradycyjnym zamknięciem. Wyjątkowość tego rodzaju zamknięcia polega na tym, ze powoduje podciśnienia w butelce, nasze produkty zachowują dłużej świeżość, a przy otwarciu butelki słyszymy charakterystyczny huk, HUK TRADYCJI.

BROWAR TRZY KORONY

Zapraszamy do Hotelu & Restauracji & Browaru Trzy Korony ***

Nasz obiekt położony jest w malowniczym otoczeniu pobrzeża Wisły,  w zacisznym miejscu miasta Puławy. Jest to idealne miejsce dla ludzi biznesu jak i tych, którzy cenią sobie spokój i piękno otaczającej przyrody.

Historia  hotelu rozpoczyna się w 1917r.  Kiedy to w Puławach z pomocą wojska budowano  drewniany most na Wiśle, pierwsze budynki hotelu  zostały wniesione przez austriackich żołnierzy z przeznaczeniem na magazyny. Po wojnie  działały tu warsztaty Stoczni Rzecznej, produkujące barki, gdzie przeprowadzano także kapitalne remonty taboru pływającego na Wiśle. W późniejszych latach warsztaty przekształcono w fabrykę maszyn i urządzeń do przemysłu spożywczego.

Na początku XXI wieku zabytkowy obiekt został zaadaptowany na potrzeby hotelu. Po kilku latach prac powstał luksusowy hotel …

Niezwykłą atrakcją obiektu jest własny mini browar produkujący wiele gatunków niepasteryzowanego piwa, a także możliwość jego zwiedzania. Nasze piwa zostały już wielokrotnie nagrodzone na prestiżowych konkursach piwowarskich m.in. Grand Prix Chmielaków Krasnostawskich 2015r.

Posiadamy zabytkową restaurację RETRO TRZY KORONY z widokiem na browar i warzelnię. Walory estetyczne i architektura sprawią, że poczujesz tu magię…

Nasza restauracja serwuje wykwintne potrawy kuchni polskiej i dania europejskie przygotowane w oparciu o naturalne receptury. Wszystkie dania serwowane w naszej restauracji przygotowywane są na bazie naturalnych składników.

Dysponujemy także RESTAURACJĄ KOLONIALNĄ, która jest idealnym miejscem do relaksu i zabawy. Sąsiaduje ona z CLUBEM 1917, w którym znajduje się  dwutorowa kręgielnia oraz stół bilardowy. Zarówno RESTAURACJA jak i CLUB oferują szeroki wybór alkoholi, drinków i przekąsek.

Niezwykłym miejscem do spotkań biznesowych jak i towarzyskich jest Galeria nad browarem, z której przechodzimy do ANTRESOLI z widokiem na restaurację RETRO TRZY KORONY.

Obiekt wyposażony jest w 22 pokoje czyli 42 miejsca noclegowe w pokojach 1-osobowych, 2-osobowych. Są to pokoje o różnym standardzie – Small, Classic, Premium, Pestige View  oraz Apartament. Każdy pokój gwarantuje bardzo wysoki standard, a szczególne doświadczenie gościnności i oddany personel tworzą ponadto niepowtarzalną atmosferę do wypoczynku i pracy. Hotel jest przystosowany do pobytu gości niepełnosprawnych.

Hotel Trzy Korony to idealne miejsce na organizację Państwa wymarzonego przyjęcia weselnego, bankietu, konferencji bądź innego rodzaju uroczystości. Nasza oferta skierowana jest do tych Państwa, którzy pragną w niezwykły sposób przeżyć wrażenia towarzyszące uroczystości organizowanej w zabytkowych wnętrzach naszego obiektu. Uroczystość może przybrać różnorakie formy, a menu dostosujemy do Państwa indywidualnych potrzeb. Bajeczne otoczenie hotelu oraz klimat Browaru mogą utrwalić się w pamięci Gości jako niecodzienne przeżycie.

Więcej informacji na naszej stronie internetowej www.trzy-korony.com

Bądź drogą mailową recepcja@trzy-korony.com

Nr telefonu : 81 886 44 44

BRACTWO PIWNE

Towarzystwo Promocji Kultury Piwa BRACTWO PIWNE jest ogólnopolską organizacją konsumencką zrzeszającą miłośników piwa i wszystkiego, co z piwem związane przede wszystkim reprezentująca piwoszy, dla których piwo to coś więcej niż napój. BRACTWO PIWNE istnieje od 1995 roku. Jako jedyne od 2000 roku reprezentuje Polskę w Europejskiej Unii Konsumentów Piwa – EBCU /European Beer Consumers Union/ zrzeszającej organizacje konsumenckie z całej Europy. To właśnie dzięki odbywającym się dwukrotnie w ciągu każdego roku spotkaniom EBCU cała piwna Europa wie o problemach, sukcesach i porażkach polskich piwoszy, a my znamy kłopoty i osiągnięcia piwoszy w innych krajach. Bractwo Piwne współpracuje z producentami – zarówno poszczególnymi browarami, jak i zrzeszeniami branżowymi. Wiele inicjatyw podejmujemy wspólnie z innymi organizacjami o zbliżonym profilu – konsumenckimi, kolekcjonerskimi, historycznymi czy regionalnymi, a także z samorządami lokalnymi. Powstaliśmy aby promować piwo jako alternatywę niskogatunkowych i wysokoprocentowych trunków.

Standardowe cykliczne imprezy organizowane przez BRACTWO PIWNE to:

– Przyznanie Medalu ZLOTY CHMIEL dla osoby bądź instytucji zaangażowanej w promocję piwa /laureatami są m.in. Kazimierz Kutz, Robert Makłowicz/,

– Przyznanie tytułu PIWO ROKU,

– Przyznanie tytułu MIKROBROWAR ROKU,

– Przyznanie tytułu GOSPODA ROKU,

– Przyznanie tytułu DOMOWY PIWOWAR ROKU,

Podstawowym ogniwem naszego towarzystwa jest Lokalny Krąg Bractwa Piwnego, a terenem działania jest miasto lub gmina. Aby utworzyć Krąg potrzebne jest dziesięć osób pełnoletnich lubiących piwo i wszystko co z nim związane, chcących działać razem z nami. W naszych szeregach są Kręgi Lokalne działające w:

– Łodzi,

– Zgierzu,

– Krakowie,

– Częstochowie,

Kręgi Lokalne BRACTWA PIWNEGO organizują cykliczne spotkania podczas, których poznają różnorodność smaków piw, historię browarnictwa, sposoby podawania piwa w zależności od stylu /temperatura, szkło/, jak również do jakich potraw czy deserów można podać dany gatunek piwa, technologię warzenia, zarówno przemysłowego jak i domowego. Ponadto organizują spotkania z browarami, wyjazdy na liczne piwne imprezy tj. giełdy birofilistyczne, warsztaty piwowarskie itp. Kultura piwa to również publikacje, szkolenia, pokazy zdjęć czy filmów, to spotkania z ludźmi związanymi z piwowarstwem.

Członkowie BRACTWA PIWNEGO to:

– znawcy i smakosze różnych gatunków piwa,

– piwowarzy domowi,

– kolekcjonerzy akcesoriów piwnych

– miłośnicy historii piwowarstwa,

– turyści odwiedzający czynne i historyczne browary,

– przeszkoleni sensorycznie degustatorzy – kiperzy piwni, uczestniczący w konkursach piwnych w całej Polsce,

Szczegółowy zakres działania Bractwa Piwnego dostępny jest na stronie internetowej: www.bractwopiwne.pl.

MEAT MAKERS

Zapraszamy do spróbowania suszonej wołowiny Meat Makers o różnych smakach – klasycznym, o smaku żurawiny, miodu, musztardy, wina i wiśni. Bogaty, wyjątkowy smak, bez żadnych  ztucznych dodatków i wzmacniaczy smaku, doskonale dobrana mieszanka przypraw, soczysta tekstura zadowoli każde podniebienie….

Właśnie taka powinna być suszona wołowina

LUBISZ LANGOSH

Lubish Langosh to food truck, w którym własnoręcznie przygotowujemy słowackiego langosha, czyli smażony placek drożdżowy podawany na słodko, słono lub pikantnie ze świeżymi dodatkami. Mamy wersje zarówno wege jak i dla mięsożerców oraz na słodko z owocami. Każdy znajdzie coś dla siebie
Jesteśmy pierwszym takim food truckiem w Polsce. Wyróżnia nas oryginalny produkt, nietypowy wygląd busa i maskotka oraz niezwykle komunikatywna i pozytywna ekipa

WURSTKIOSK WAGEN

Nasz food truck od kilku lat jest obecny na polskim rynku street food. Oferujemy produkt kultowy u naszych zachodnich sąsiadów – wysokiej jakości oryginalne niemieckie kiełbaski.

Bratwurst i currywurst to berlińskie specjały – wysoka zawartość mięsa w kiełbasie to ponad 85%, do tego boczek oraz przyprawy.

Knacker – to kiełbasa dojrzewająca, soczysta, parzona a nie z grilla, często nazywana Bier Knacker, ponieważ Niemcy chętnie jedzą ją do piwa i na zimno.

Krakauer – jest zbliżona smakiem i wyglądem do naszej polskiej kiełbasy grillowej ale ma bardziej chrupiącą skórkę. Bockwurst – to serdelek bardzo popularny w dawnej NRD, podawany tradycyjnie z musztardą.

Wszystkie kiełbaski podajemy z kajzerką lub belgijkami – bardzo popularnymi i uwielbianymi frytkami belgijskimi serwowanymi z sosami andaluzyjskim lub belgijskim.